Erdoğan, Yıldız Sarayı'nın açılış töreninde konuştu: Girişler o tarihe kadar ücretsiz Erdoğan, Yıldız Sarayı'nın açılış töreninde konuştu: Girişler o tarihe kadar ücretsiz

İstanbul'da Bahçeşehir 1. Kısım Doğa Parkı’nda Banu Parlak’a ait güzellik merkezinin 1 Ekim 2023'te kurşunlanmasına ilişkin dava bugün görüldü. Mahkeme, saldırı suçlamaları sebebiyle de tutuklu bulunan Engin Polat, Dilan Polat ve Sezgin Polat hakkında tutuksuz yargılamaya karar verdi.

SALDIRININ AZMETTİRİCİLERİ OLARAK SUÇLANIYORLAR

Güzellik merkezine yapılan silahlı saldırının azmettiricileri olarak suçlanan Polat ailesi, Küçükçekmece Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından hazırlanan iddianamede, 'Birden fazla kişiyle birlikte silahla tehdit' ve 'Mala zarar verme' suçlarından toplamda 8 yıla kadar hapis cezası talebiyle yargılanıyor.

ŞİKAYETİNİ GERİ ÇEKMİŞTİ

Geçtiğimiz haftalarda Polat çifti ile hakim karşısında bir araya gelen Banu Parlak, davadan günler sonra şikayetini geri çekmişti. Parlak açıklamasında şu ifadeleri kullanmıştı:

"Yaşamış olduğum korkunç olay sonrasında eski arkadaşım Dilan Polat ve ailesi aynı dönemde zorlu süreçlerden geçmemiz sebebiyle görüşme sağlayamamıştık yakın süreçte aile ortamında bir araya geldik ve yaşadığımız zorlukları birbirimize anlattık Nilda'nın bana 'Banu abla annem senin kurşunlandığın gün çok ağladı' demesi üzerine dosya benim için kapanmıştır."

Editör: Dilan Kaya