71 yaşındaki iş insanı Kaya Sabancı, Bodrum'daki bir otelin sahibi olan Vedat Aşçı ve korumaları tarafından saldırıya uğradı.

Akşam saatlerinde yaşanan olayda, Sabancı, otelde bulunan bir restoranın açılışına katılmak üzereyken aralarında husumet bulunan Vedat Aşçı ve korumalarıyla karşılaştı. 

İddialara göre, Sabancı ve Aşçı arasında bulunan anlaşmazlık, karşılaşma esnasında şiddetini artırarak kısa sürede Sabancı'ya yönelik fiziksel saldırıya dönüştü.

Whatsapp Image 2024 06 21 At 11.14.18

Olayın ardından Kaya Sabancı'nın avukatı Ömer Reşat Kayhan, ambulansın olay yerine girişine izin verilmediğini ve bu durumu gösteren kanıtlarının bulunduğunu açıkladı. Sağlık ekipleri, Sabancı'yı hastaneye kaldırarak tedavi altına aldı. Yaşanan bu şiddet olayı Bodrum'da büyük endişe yarattı ve soruşturma başlatıldı.

Suriyeliler sınır kapısına akın etti! Suriyeliler sınır kapısına akın etti!

Kaya Sabancı’nın avukatı Ömer Reşat Kayran, olayın ardından şu açıklamalarda bulundu:

"Bugün saat 9 sıralarında Kaya Bey, Mandarin Oriental Sitesinde davetli olduğu bir restoranın açılışında Mandarin Oriental'ın sahibi ve işletmecisi olan Vedat Aşçı'ya selam verdikten sonra Vedat Aşcı'nın bizzat kendisi ve azmettirmesiyle de korumaları tarafından darbedildi. Şu an Amerikan Hastanesi'nde müşahede altında, tetkikleri yapılıyor, raporları bekliyoruz. Olayın akabinde yine Vedat Aşçı'nın yönlendirmesiyle içeriye ambulansa müsaade edilmediği ve aynı zamanda giren ambulansın da çıkmasına müsaade edilmediğine ilişkin elimizde görüntüler ve fotoğraflar var. Biz Vedat Aşçı, korumaları ve güvenlikleri ile ilgili hukuki süreci takip ediyoruz ve başlattık. Kaya Bey bugün müşahede altında, hastanede kalacak, yarın sabah durumuna bakılacak ve gerekiyorsa taburcu edilecek. Otel içerisinde bir restoran var. Kaya Bey de oraya davetli gittiklerinde, Kaya Bey'in de belirttiği selam vermeme müteakiben bana saldırdı şeklinde. Bunun öncesinde Kaya Bey ve Vedat Bey arasında devam eden bazı anlaşmazlıklar var. Kaya Bey oturduğu sitede yanlış gördüğü şeyler ile ilgili hem Vedat Bey'e hem de site yönetimine gerekli geri bildirimleri yaptığı için Vedat Bey'in kendisinden hoşlanmadığı ve aralarında anlaşmazlık olduğu bilinen bir durum. Olay zaten onlarca kişinin önünde gerçekleşiyor, tanıkların önünde gerçekleşiyor. Bir insan mafyatik bir yöntemle dövülüp restoranın önüne atılıyor, bu hiçbir şekilde açıklanabilecek bir durum değil."

Kaya Sabancı’nın kaptanı Kemal Kocaoğlan ise olayla ilgili “Kaya Bey yere düşüyor. Bana telefon açtı beni buradan al diye ve ben de olay yerine gittim. Kendisi küfür etmedim diyor ama aralarında uzun zamandır bir sürtüşme vardı." şeklinde konuştu.

Editör: Süeda İlker