TV8 ekranlarında yayınlanan ve yıllardır artık bir fenomen haline gelen MasterChef Türkiye'de yeni sezon için yarışmacı seçmeleri devam ediyor. Yarışmaya katılan Melek Baba'nın parmaklarının olmadığını ve sürekli elini saklamaya çalıştığını gören ünlü şef Mehmet Yalçınkaya, yıllar önce kendi yaşadığı kazayı anlattı.

3 yaşındayken elini traktör motorunun pervanesine kaptıran yarışmacı "Ben bu yüzden hep saklandım, artık özgür olmak istiyorum. Herkesin başına gelebilecek olayı sanki ben lanetlenmişim gibi düşünmek istemiyorum. Küçük şehirde yaşarken herkes biliyordu ama büyük şehre gelip bir de evlenince herkesten saklamaya çalıştım" dedi.

Masetercheff

"5 YAŞINDA OYUN OYNARKEN 3 PARMAĞIMI KAYBETTİM"

Yarışmacının kesilen elini sürekli sakladığını fark eden Mehmet Yalçınkaya ise bu durumun üzerine "Ben sizlere ilham oluyorsa ve bunun için geri adım atıyorsan yanlış yapıyorsun. Ben bugüne kadar bu konuya hiç değinmedim. Sendeki saklanma olayını kırabilmek için ben de hikayemi anlatabilirim. Ben de 5 yaşındayken yaşadım bu olayı. Hikayelerimiz benzer... Ben de arkadaşlarımla oynarken 3 tane parmağımı kaybettim. Seni anlıyorum. Kolay olmuyor" diyerek kendi başına gelen olayı anlattı.

"İŞ GÖRÜŞMESİNDE ELİMİ GİZLEMİŞTİM"

Parmakları olmadığı için sektörde zorlandığını söyleyen Yalçınkaya, "İş görüşmesine gittiğinizde saklarınız çünkü kimse sizi işe almayacakmış gibi gelir. Daha sonra işe aldıktan sonra da acaba bu işi yapabilecekler mi diye yanınıza başka insanlar gönderirler. Çok yakın akrabalarımızdan bir tanesi bana kız verilmeyeceğini düşünüyordu. Ben çoğu işyerine alındım ve kariyer yaptım. Şimdi de gördüğün gibi burada jüriyim. Kolay bir yol değil ve maalesef bakış açıları her zaman fiziğedir. Askerlik şubesine gittiğimde elimi saklamıştım beni askere alsınlar diye. Şehre gelip askerleri gördüğümde onlara elimi sakladığımı söylemiştim. Onlar da gidip doğruyu söylememi istediler. Bu bir lanet değil, bir kaza." ifadelerini kullandı.

"HIRS YAPARAK DAHA FAZLA ÇALIŞTIM"

"Kapının önünde 2 arkadaş oynarken geçirdiğim bir kaza. Çoğu insan buna 'Bir kıyma makinasında oldu' diyor. Hayatımızda yaşadığımız kazalar bizi daha çok tutunmaya sevk ediyor. Bazı insanlar eli yok, kolu yok, vücudunun yarısı olmayanlar var. 11 yaşında çıraklıkla başladığım hikayemde kimse benim aşçı olacağıma inanmadı. Bu bana her zaman hırs ve tutunma verdi. Herkesten fazla çalıştım."

Chefff

"ÇOCUKLARIM BENİM ELİMİ DÖVME YAPTIRDI"

Benim iki tane çocuğumun dövmeleri benim elimdir. Senin bu halini sevenler de olacaktır. Çocuklar dövmeyi yaptırdıktan sonra acaba etkilenir miyim diye bana 1 sene sonra gösterdiler. Mesela Danilo ve Somer her zaman eti beni zorlamamak için kendileri keser. Bunu da çaktırmazlar. Türkiye'nin en büyük televizyon kanallarından biri bana önyargılı davranmadan buraya jüri yaptı. Bu iki arkadaşım benim elimle ilgili hiçbir şey konuşmadı, sormadılar. Sen de her şeyi bırakarak hayata dimdik sarılmaya devam ediyorsun. Ben buradayım. Ben de bu vesileyle biraz ilham oldum herhalde."

Kriz büyüyor! Bülent Ersoy'un ayrılığının ardından program yayından kaldırdı! Kriz büyüyor! Bülent Ersoy'un ayrılığının ardından program yayından kaldırdı!

Seomerr

Arkadaşı Mehmet Yalçınkaya'nın geçirdiği kazayı öğrenen Somer Sivrioğlu ise program esnasında duygusal anlar yaşadı. O anlar izleyenleri derinden etkiledi...

Editör: Rengin Uğur