CHP Genel Başkanı Özgür Özel, partisinin TBMM'deki grup toplantısında konuştu. Gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulunan Özel, asgari ücrete zam ve emekli maaşlarında düzenleme yapılmamasına tepki gösterdi. 

TÜİK'E TEPKİ

Türkiye İstatistik Kurumu'nun enflasyon verilerine tepki gösteren Özel, "Türkiye'de yoksullara, dar gelirlilere bizzat bir devlet kurumu eliyle yapılan, sürdürülen açık bir ihanet ile karşı karşıyayız. Açıkladığı enflasyon rakamı istatistik falan değil, ekmek! Kursaktan geçen lokma, çocuğa alınacak süt..." ifadelerini kullandı.

"Maaşa yapılan zam TÜİK'in verdiği rakamla yapılıyor" diyen Özel, "Bugün TÜİK bu iktidara oy veren ve vermeyen herkesin cebinden para çalıyor. Maaşına 3 bin lira zam alacak birisi varsa TÜİK olmasaydı, doğru rakam olsaydı 6 bin lira alacaktı.  TÜİK kurumdur, o kurumu yöneten birileri vardır ve onları atayan biri vardır. Diyor ya 'sorumlusu benim.' İşte cebinizden parayı çalan TÜİK Başkanı'nı atayandır" diye konuştu.

EYLEM ÇAĞRISI

Özel tüm Türkiye'ye seslenerek eylem çağrısı yaptı: 

İmamoğlu'ndan sokak hayvanları için çözüm önerisi: Tedavisini yap, kısırlaştır, sahiplendir İmamoğlu'ndan sokak hayvanları için çözüm önerisi: Tedavisini yap, kısırlaştır, sahiplendir

"Asgari ücrete zam istiyorsanız, asgari ücret artsın istiyorsanız bu akşam saat 9’da başlıyoruz. Işıkları yakın, ışıkları kapatın. Işıklar uzaydan görülecek. Kendinizi gösterin, zam isteyenler ayağa kalksın. Zammı söke söke alacağız..."

Editör: Dilan Kaya