Sosyal içerik platformu Onedio, Mardin ve Diyarbakır'ın köylerinde çıkan ve 15 kişinin hayatını kaybettiği, 73 kişinin ise yaralandığı yangınla ilgili tepki toplayan bir paylaşım yaptı.

Onedio'nun yayınladığı karikatürde "Köylü şirinlerin başlattığı anız olimpiyat ateşi Mardin'e doğru ilerliyor" ifadesi yer aldı.

MSB açıkladı: 15 PKK'lı terörist etkisiz MSB açıkladı: 15 PKK'lı terörist etkisiz

Sosyal medyadaki tepkilerin ardından Onedio herhangi bir açıklama yapmadan paylaşımını kaldırdı.

İLK AÇIKLAMASINA DA TEPKİ GELİNCE ÖZÜR DİLEDİ

Karikatürü çizen Sina Ateş ilk yaptığı paylaşımda 'sayfasındaki hareketliliği görünce' açıklama yapma ihtiyacında olduğunu belirterek "Cuma günü paylaşmış olduğum postun içindeki bir görselde Diyarbakır'daki yangınların anız kaynaklı çıktığı hakkında bir çalışma yapmıştım. Bugün ben de sizlerle beraber savcılığın sunduğu ön rapor hakkında bilgi edinerek, anız kaynaklı değil elektrik kaynaklı olduğu bilgisini aldım" ifadesini kullandı ve özür dilemedi. 

Bu açıklamaya da tepkilerin gelmesi üzerine yeniden paylaşım yapan Sina Ateş bu kez özür diledi:  “Niyetim kimseyi kırmak ya da üzmek değildir hele ki böyle bir olayla… Bu çizimleri yaparken de ne etnik ne de sınıfsal olarak ayrım yapmak asla aklıma gelmemiştir. Yine kalbini kırdığım ve aksini düşündürttüğüm varsa özür diliyorum."

Editör: Dilan Kaya