Meteoroloji Genel Müdürlüğü, yurt genelindeki bazı iller için kuvvetli ve gök gürültülü sağanak yağış uyarısında bulundu. Açıklamaya göre, 16 ilde yarın öğle saatlerinden itibaren etkili olması beklenen sağanak yağışlar, vatandaşların dikkatli ve tedbirli olmalarını gerektiriyor.

Denize girdiklerine pişman oldular! Her şey bir anda oldu: Gökyüzü bir anda karardı ve... Denize girdiklerine pişman oldular! Her şey bir anda oldu: Gökyüzü bir anda karardı ve...

KUVVETLİ YAĞIŞ BEKLENEN BÖLGELER

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden yapılan açıklamaya göre, yarın öğle saatlerinden itibaren Erzurum, Kars, Ardahan ve Bayburt çevreleriyle Artvin'in iç kesimlerinde yerel olarak kuvvetli ve gök gürültülü sağanak yağış bekleniyor. Bu bölgelerde yaşayan vatandaşların sel, su baskını ve yıldırım gibi olumsuzluklara karşı dikkatli olmaları önem taşıyor.

ORTA KARADENİZ VE İÇ ANADOLU'NUN KUZEYİ DE RİSK ALTINDA

Sivas'ın kuzeyi, Yozgat'ın doğusu ve Tokat çevreleriyle Ordu ve Giresun'un iç kesimlerinde de yarın beklenen sağanak yağışların yerel olarak kuvvetli ve gök gürültülü olacağı tahmin ediliyor. Bu bölgelerde de benzer şekilde, yağış anında kuvvetli rüzgar ve yerel dolu yağışı gibi olumsuzluklara karşı tedbirli olunması gerektiği vurgulandı.

BATI KARADENİZ VE ÇANKIRI'DA KUVVETLİ SAĞANAK

Kastamonu, Karabük ve Çankırı çevreleriyle Sinop ve Bartın'ın iç kesimlerinde ve Çorum'un batısında da yarın öğle saatlerinden itibaren yerel olarak kuvvetli ve gök gürültülü sağanak yağış bekleniyor. Meteoroloji yetkilileri, bu bölgelerde yaşayan vatandaşları sel ve heyelan gibi olumsuzluklara karşı uyardı.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, sel, su baskını, yıldırım, heyelan, ulaşımda aksamalar, yağış anında kuvvetli rüzgar ve yerel dolu yağışı gibi olumsuzluklara karşı vatandaşların dikkatli ve tedbirli olmalarını istedi. 

Editör: Nesibe Göven Atalay