Saç bakımında devrim yaratan argan yağı, tek damlasıyla saçlarınıza parlaklık katıyor ve adeta keratin bakım yapılmış gibi gösteriyor. Doğal içeriği sayesinde saçlarınızın sağlıklı ve güçlü görünmesini sağlayan argan yağı, güzellik rutininizde vazgeçilmez bir yer edinecek.

ARGAN YAĞININ MUCİZEVİ ETKİLERİ

Argan yağı, içerdiği yüksek E vitamini ve antioksidanlar sayesinde saçları besler ve onarır. Düzenli kullanımda saç tellerini güçlendirir, kırıkların oluşumunu engeller ve saçlara ipeksi bir dokunuş kazandırır. Özellikle kimyasal işlemlerden yıpranmış saçlarda etkisini kısa sürede gösterir ve doğal bir parlaklık sağlar.

KERATİN BAKIMINA ALTERNATİF

Keratin bakımı, saçların düzleştirilmesi ve parlaklık kazandırılması için sıklıkla tercih edilen bir yöntemdir. Ancak, bu işlem yüksek maliyetli olabilir ve bazı durumlarda saçlara zarar verebilir. Argan yağı ise doğal yapısı ile saçlarınıza zarar vermeden benzer bir etki sağlar. Düzenli olarak kullanıldığında, saçlarınızı ağırlaştırmadan ve yağlı bir görünüm kazandırmadan parlaklık ve canlılık katacaktır.

Sinek ve böceklere veda edin! Bu yöntem sonrasında evinizden kaçacaklar... İşte o yöntem... Sinek ve böceklere veda edin! Bu yöntem sonrasında evinizden kaçacaklar... İşte o yöntem...

ARGAN YAĞI NASIL KULLANILIR?

  1. Duştan sonra nemli saçlarınıza bir-iki damla argan yağını avucunuzda ısıtarak uygulayın. Bu yöntem, saçlarınızın daha kolay taranmasını sağlar ve elektriklenmeyi önler.

  2. Gün içinde ihtiyaç duyduğunuzda, saç uçlarınıza bir damla argan yağı sürerek saçlarınıza parlaklık kazandırabilirsiniz.

  3. Haftada bir kez, saçlarınıza yoğun bakım uygulamak için argan yağını saç diplerinizden uçlarına kadar sürüp en az 30 dakika bekletin ve ardından iyice durulayın.

ARGAN YAĞI VE DİĞER SAÇ BAKIM ÜRÜNLERİ

Argan yağı, diğer saç bakım ürünleriyle de kombinlenebilir. Şampuanınıza birkaç damla ekleyerek saçlarınızı yıkadığınızda ekstra bir yumuşaklık sağlayabilirsiniz. Ayrıca, saç kremleri ve maskelerin içine ekleyerek saçlarınızın beslenmesini ve onarılmasını destekleyebilirsiniz.

Piyasada birçok argan yağı ürünü bulunmaktadır. En iyi sonuçları elde etmek için saf ve katkısız argan yağı kullanmanız önemlidir. Ürünün etiketinde %100 saf argan yağı ibaresinin bulunmasına dikkat edin ve soğuk sıkım yöntemiyle elde edilen ürünleri tercih edin.

Editör: Nesibe Göven Atalay