İzmir Büyükşehir Belediyesi, sağlıklı, lezzetli ve uygun fiyatlı yemek arayan yurttaşlar için önemli bir adım attı. İlk Kent Lokantası, Kemeraltı Çarşısı’nda açıldı. Belediye Başkanı Cemil Tugay, bu girişimle özellikle gençler, öğrenciler ve emekçilerin günlük yemek masrafına destek olmayı hedeflediklerini belirtti.

KEMERALTI’NDA İLK KENT LOKANTASI AÇILDI

Kemeraltı Çarşısı’ndaki ilk Kent Lokantası, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Cemil Tugay’ın katılımıyla hizmete girdi. Başkan Tugay, lokantaların sayısını artıracaklarını ifade ederek, “İhtiyaç sahibi yurttaşlarımızın yanındayız. Artan ekonomik krizde özellikle gençlerimizin, öğrencilerimizin, emekçilerimizin yemek masrafına destek olmak istiyoruz” dedi.

Meteoroloji'den uyarı: İstanbul için yüksek nem, 8 il için sarı kod Meteoroloji'den uyarı: İstanbul için yüksek nem, 8 il için sarı kod

DÖRT ÇEŞİT YEMEK 50 TL

Hafta içi saat 11.30’dan itibaren hizmet verecek olan lokantada, dört çeşit yemekten oluşan menü sadece 50 TL’ye sunulacak. Menüde kırmızı et, beyaz et, bakliyat ve sebze bulunacak, böylece dengeli ve lezzetli beslenme sağlanacak.

Editör: Nesibe Göven Atalay