Türkiye ile Hollanda arasındaki EURO 2024 çeyrek final maçı öncesi babası Türk annesi Hollandalı olan ve alt yaş kategorilerinde Hollanda için oynayan milli takım futbolcusu Ferdi Kadıoğlu, son dönemlerde her iki ülkede de gündemde yer alıyor.

Trabzonspor, Wesley Hoedt'te mutlu sona yakın Trabzonspor, Wesley Hoedt'te mutlu sona yakın

Hollanda’da doğup büyüyen, milli takım seçimini Türkiye’den yana kullanan Ferdi Kadıoğlu, aynı zamanda Fenerbahçe forması giyiyor.

Katettiği mesafe ve tarzıyla turnuvanın dikkat çekici oyuncularından biri olan Kadıoğlu’nun annesi Diane, Hollanda'dan De Gelderlander'e verdiği röportajda çirkin hakaretlere maruz kaldıklarını belirtti.

Diane şunları söyledi:

"Ferdi, Türkiye forması giydiği için 'hain' olarak adlandırılıyor. Bu bizi incitiyor. Tüm bu insanlar işin iç yüzünü bilmiyor. Türkiye Futbol Federasyonu, Ferdi'ye inandığını gösterdi.

'TÜRKİYE FERDİ'Yİ BAĞRINA BASTI'

Geçenlerde Fenerbahçe stadyumunda onun adını tüm tribünler haykırdığında tüylerim diken diken oldu. Almanya'ya karşı oynanan hazırlık maçında attığı gol beni çok gururlandırdı. Türkiye, Ferdi'yi bağrına bastı. Biz ona her zaman inandık. Ferdi, zihinsel olarak çok güçlü bir çocuk."

TÜRKİYE HOLLANDA İLE KARŞILAŞACAK

Türkiye, EURO 2024 çeyrek final maçında yarın TSİ ile saat 22:00’da kozlarını paylaşacak.

Maçta gözler, Hollanda’da doğup büyüyen Kadıoğlu’nun üstünde olacak.

Editör: Dilan Kaya