Hadise, cumartesi günü Türk işçilerin Belçika'ya göçünü kolaylaştıran 1964 Göç Anlaşması’nın 60’ıncı yılı kapsamında düzenlenen festivale katıldı. Ünlü şarkıcı, Belçika Konsolosluğu'nda yaptığı gurbetçilerle ilgili sözlerinin sosyal medyada yanlış yerlere çekilmesinden duyduğu rahatsızlıkla ilgili bir açıklama yaptı. 

Hadise'nin cumartesi günü yaptığı açıklama şu şekildeydi: 

"Gurbetçi olarak başka bir yerde yaşamak sizi biraz önden başlatıyor. Çünkü daha güçlü olmak zorundasınız. Dimdik ayakta durmak zorundasınız. Çok güzel bir okul dönemi yaşadım. 2009da Eurovision Şarkı Yarışması için seçildim. Ülkemi temsil etmiştim Moskova'da... O zaman da burada, "Neden bir gurbetçi kızı ülkemizi temsil ediyor?" dediler. Belçika'da da; "Bu kız Belçika doğumlu, neden bizi temsil etmiyor?" dediler. Bütün bu duygularla birlikte dimdik ayakta durabilmek benim için çok enteresan bir tecrübeydi. Gurbetçilere Kendini nereye ait hissediyorsun? diye sorduğunuzda, bence bunun cevabı çok kolay değil. Ben kendimi, kendime ait hissediyorum."

Bu açıklamanın Kayseri ve Suriye'de meydana gelen olaylarla bağdaştırılmasından rahatsız olduğunu dile getiren Hadise şu açıklamada bulundu: 

Dubai Prensesi Şeyha Mahra kocasını Instagram'dan boşadı! "Boş ol..." Dubai Prensesi Şeyha Mahra kocasını Instagram'dan boşadı! "Boş ol..."

"29 Haziran Cumartesi günü Belçika Konsolosluğu'nda kendi hikâyemle ilgili söylediklerim şu an sosyal medyada farklı yerlere çekilip bir karalama yapılıyor.

Söylediklerimi gurbette yaşamış büyümüş herkesin anlayacağına eminim. 'Gurbetçi' ve 'Mülteci' arasındaki farkı herkesin bildiğine de eminim. Benim açıklamamın günler sonra yaşanan mülteci olaylarıyla bağdaştırmak ve bunun üzerinden karalama yapmak nasıl bir akıl tutulmasıdır?

Konuşmamda sadece annem ve babamın Belçika’ya göç etmesinden ve bununla ilgili yaşadığım olaylardan bahsettim. Söylediklerimin mültecilerle ya da ülkelerin izlediği mülteci politikalarıyla alakası yok.

Böyle bir gündemde bu açıklamayı yapmak zorunda olduğum için üzgün ve kızgınım.

Sevgiler." 

Editör: Dilan Kaya