TFF 2. Lig'de 2023-2024 sezonunu şampiyon bitirerek TFF 1. Lig'e yükselen Amedspor'un yeni hocasının Ersun Yanal oldu.

Tigris gazetesinin haberine göre görüşmeler sonunda Ersun Yanal ile 1 yıllık anlaşma imzalandığı ve Yanal'ın gelecek sezon Amedspor'u çalıştıracağı iddia edildi.

Kulüp Başkanı Aziz Elaldı'nın sosyal medya hesabından yapılan paylaşımda şu ifadeleri kullanıldı:

"Amedspor olarak, Türk futbolunda devrim yaratan teknik direktörlerden Ersun Yanal ile prensipte anlaşma sağlamış bulunmaktayız. Başkanımız Aziz Elaldı, Baran Durmaz ve Şefik Özdil’in İzmir’de gerçekleştirdiği iki gün süren görüşmeler sonucunda, Ersun Yanal ile el sıkışıldı. 11 Haziran Salı günü yapılacak genel kurulun ardından, kendisiyle bir yıllık sözleşme imzalayacağız.

Başkanımız Aziz Elaldı, Ersun Yanal hakkında şunları söyledi: "Yanal Takımı kavramının altında savunma yapmayan, yaptıran bir futbol anlayışı hakimdir. Türk futbolunu analiz, performans, GPS, beslenme ve mental destek gibi kavramlarla tanıştıran, genç teknik adamların ve gençlerin önünde dev kapılar açan Yanal’ın felsefesini her zaman takdir ediyoruz. Elde ettiği başarılar, kazandığı kupalar, yetiştirdiği genç yıldızlar ve antrenörlerle futbolumuzda çok ayrı bir konuma sahip Yanal ile çıkacağımız yolculuk için çok heyecanlıyız."

Yeni teknik direktörümüz Ersun Yanal ise şunları dile getirdi: 'Futbol, hepimizin ortak duygusu, ortak coşkusu, ortak heyecanı. Türkiye bir futbol ülkesi ve hepimizin daha iyi futbol felsefesine ulaşması için el ele vermesi gerekiyor. Amedspor ile başlayacağımız yolculuğun her dakikası bu açıdan çok önemli ve değerli.'

Amedspor olarak, TFF 1. Lig’deki ilk yılımızda lige heyecan katmak için sabırsızlanıyoruz. Taraftarlarımızla birlikte büyük başarılara imza atacağımıza inanıyoruz."

FENERBAHÇE'NİN SON ŞAMPİYONLUĞU ERSUN YANAL DÖNEMİNDEYDİ

2013-2014 Süper Lig sezonunda Fenerbahçe'yi çalıştıran Yanal, Süper Lig tarihinin en erken şampiyonluğuna imza attı.

Yanal, Fenerbahçe'yi en son şampiyon yapan hoca konumunda.

Editör: Dilan Kaya