Show Tv'nin fenomen dizisi 'Kızılcık Şerbeti'nde 'Kıvılcım' karakterine hayat veren oyuncu Evrim Alasya, Saba Tümer’in YouTube kanalında dikkat çeken açıklamalarda bulundu. Alasya'nın ilişkiler hakkında söyledikleri gündem oldu.

Erkeklerden şikayetçi olan Evrim Alasya, "Erkek gibi davranan erkeklere hasret kaldım. İlişkide o nezaket kuralları kalmadı. Bir şeyleri zorla yaptırınca anlamı kalmıyor. Acaba biz kadınlardan mı kaynaklanıyor bu durum diye kendimi sorguluyorum bazen. Çünkü kadın-erkek dengesi diye bir şey kalmadı" dedi.

'MOBBİNGE MARUZ KALDIM'

Alasya, "Genç oyuncuları nasıl buluyorsun?" sorusuna ise şu yanıtı verdi:

Yunan şarkıcının sahne talebi gündem olmuştu! TEV’den açıklama geldi Yunan şarkıcının sahne talebi gündem olmuştu! TEV’den açıklama geldi

"Ben zaten güzelim, oyunculuğu öğrenmesem de olur' özgüvenine sahip olanını da gördüm, çabalayanı da. Genç yaşta böyle bir işi yaparken o ünlü tufanına kapılmamak zor bir şey. Yargılamıyorum. Ama jenerasyon farkı var. Biz deneyimli oyuncuların karşısında daha saygılıydık. Şimdiki nesilde o korku yok. Her şeyi bildiklerini düşündükleri için bir şey öğrenmeleri zor oluyor."

Alasya, oyunculuğa başladığında mobbing'e maruz kaldığını da açıkladı:

"Ters motivasyon yöntemini kullanan baskıcı yönetmenlerle çok karşılaştım. Ben sağlam durmayı başardım ama çok arkadaşım mesleği bıraktı."

Editör: Dilan Kaya