Endonezya'nın Sulawesi Adası'nda şiddetli yağışlar nedeniyle heyelan meydana geldi. Heyelan, Bone Bolango bölgesinde yasa dışı işletilen bir altın madeninde çalışan 35 işçiyi toprak altında bıraktı. Yapılan resmi açıklamalara göre, arama kurtarma ekipleri şimdiye kadar 11 işçinin cesedine ulaştı ve 5 kişiyi yaralı olarak kurtardı.

Gorontalo Arama ve Kurtarma Ajansı Sözcüsü Afifuddin Ilahude, şiddetli yağışların Sulawesi Adası'nda heyelana yol açtığını bildirdi. Ilahude, yasa dışı bir altın madeninde çalışan 35 işçinin toprak altında kaldığını belirtti.

ABD başkanlık yarışında büyük değişim: Kamala Harris, Biden’ın yerini alabilir mi? ABD başkanlık yarışında büyük değişim: Kamala Harris, Biden’ın yerini alabilir mi?

19 KİŞİ HALA TOPRAK ALTINDA

Ilahude, olayın ardından bölgeye arama kurtarma ekiplerinin sevk edildiğini ifade etti. Ekipler, 11 kişinin cansız bedenine ulaştı. Hava koşullarının kötü olması nedeniyle kurtarma çalışmalarının zorlu geçtiğini söyleyen Ilahude, şu ana kadar 5 kişinin yaralı olarak kurtarıldığını ve 19 kişinin ise hala toprak altında olduğunu açıkladı.

Ulusal Afet Yönetim Ajansı Sözcüsü Abdul Muhari, 6 Temmuz'dan bu yana bölgeyi etkisi altına alan yoğun yağışların, Bone Bolango'daki beş köyde 3 metre yüksekliğe ulaşan sellere neden olduğunu ve yaklaşık 300 ev ile 1000'den fazla kişinin bu durumdan etkilendiğini aktardı.

Kaynak: Anadolu Ajansı