Galatasaray Kulübü Başkanı Dursun Özbek, Fenerbahçe Kulübü Başkanı Ali Koç ve başkan adayı Aziz Yıldırım'ın kendisine yönelik eleştirilerine karşı konuştu.

Galatasaray Lisesi'nde basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Özbek, Yıldırım ve Koç'un canlı yayında "kayıkçı kavgası" yaptığını belirterek, "Aziz Bey ikili, mikili bir şey söyledi ama kendisi destede yok. Zengin yalı çocuğunun söyledikleri dikkatimi çekti. Çok dikkat etsin. Galatasaray Başkanı'nın adını ağzına alırken iki kez düşünsün. Ali Bey haddini bilsin. Yalıda büyümüş zengin çocuğu olmak, böyle hadsiz konuşmayı gerektirmez," ifadelerini kullandı.

‘TÜRK SPORUNA FAYDA SAĞLAMAYAN BİR YAYIN’

Özbek, yayının Türk sporuna hiçbir katkı sağlamadığını belirterek, "Yayın zaten zamanında bitmedi, kesildi diye düşünüyorum. Çok enteresan, Ali Koç yayında konuşmanın bir yerinde Kasımpaşa Başkanı Fatih Saraç'a 'Fatih kaseti koy' diye hitap edebiliyor. Demek ki eskiden gelen bir alışkanlık var, bu şekilde hitap edebilmesi için," diye konuştu.

‘İKİ BAŞARISIZ BAŞKAN KONUŞTU’

Galatasaray'ın başarıları nedeniyle mi hedef alındığı yönündeki bir soruya Özbek, "İki başarısız başkan konuştu. Bu tavırlarla zaten başarılı olamazlar, mümkün değil. Galatasaray'ın başarılarını yaşamaya devam edecekler. Galatasaray'ın başarı silsilesi, ayarlarını bozdu. Kongrelerini izledik. Küfür, kafir, saldırma. Nasıl bir kongre olduğunu gördük. İki başkan adayı var, biri stadı terk ediyor, öteki tek başına konuşuyor. Bunu Türk kamuoyu yorumlamalı. Onlara tavsiyem, gelsinler burada açtığımız sergiyi gezsinler. Cumhuriyetin kuruluşundan 1 yıl sonra Paris 1924 Olimpiyatları'na giden sporcuların yarısı ya Galatasaray Lisesi mezunu ya da öğrencisi. Türkiye'nin en büyük spor kulübü kimmiş, öğrenmiş olurlar," şeklinde yanıt verdi.

TFF Başkanı Hacıosmanoğlu'ndan ilk icraat: 'Yabancı kuralı değişiyor' TFF Başkanı Hacıosmanoğlu'ndan ilk icraat: 'Yabancı kuralı değişiyor'

BANKALAR BİRLİĞİNDEN ÇIKMANIN ALTYAPISI

Özbek, Türkiye Bankalar Birliğinden çıkmanın altyapısını hazırladıklarını ve kendisinin 6 yıl önce bu çıkışı gündeme getirdiğini belirterek, "Bazı arkadaşlar yeni idrak ediyor. Bu da Galatasaray'ın bakışını gösteriyor," dedi. Ayrıca transfer çalışmaları hakkında da bilgi veren Özbek, "Jose Mourinho, 'Rafa Silva Galatasaray'a yakın.' dedi. Transfer çalışmalarımız devam ediyor, zaten çok önceden başladık. En kısa sürede bitirmeyi planlıyoruz. Kamp dönemine yetiştirmek için büyük gayret gösteriyoruz," ifadelerini kullandı.

Editör: Süeda İlker