İslam'ı tartıştığı videolarla sosyal medyada tepki toplayan Diamond Tema isimli YouTuber hakkında 'halkın bir kesimini aşağılama ve dini değerleri aşağılama' suçlamalarıyla soruşturma başlatıldı.

Diamond Tema gelişmelerin ardından aynı isimli Youtube kanalından canlı yayın açtı.

Diamond Tema, burada yaptığı açıklamalar ile yurt dışında kalacağını ve bunun sebeplerini aktardı.

Erdoğan, Yıldız Sarayı'nın açılış töreninde konuştu: Girişler o tarihe kadar ücretsiz Erdoğan, Yıldız Sarayı'nın açılış töreninde konuştu: Girişler o tarihe kadar ücretsiz

Yeni Projfdfgbe

‘O ZEVKİ TATTIRMAYACAĞIM'

Kendisi hakkında ölmesini isteyen insanların olduğunu belirten Diamond Tema, "Bir daha Türkiye'ye geldiğimde istiyorlarsa tutuklarlar, nezarete atarlar, mahkemeye çıkarız, ifade veririz. Hiç problem değil ama ben bunu bu hafta yaşamak istemedim.

Bu olay gündemdeyken, herkes benim ölmemi, hepse atılmammı istiyorken internette ters kelepçeyle fotoğraflarımın paylaşılmasını istemiyorum. Bunları mutlu etmek istemiyorum. Ya gördünüz müydü, siz bak ne hale geldi demelerini istemiyorum. O zevki tattırmayacağım." ifadelerini kullandı.

Diamond Tema olaylar üzerinden 4-5 ay geçtikten sonra Türkiye'ye dönebileceğini ifade ederek, "O zaman kimsenin de umurunda olmaz ama ben bu adamlara yenilmiş olmayacağım bu konuda" dedi.

‘MUHALEFETTEN SES ÇIKMIYOR’

Diamond Tema konuşmanın devamında muhalefet partilerinden destek istedi:

"Muhalefet partilerinden ses çıkmıyor. Bu ülkeye şeriatın gelmesi gerektiğini söyleyen bir adama karşı Laikliği ve Cumhuriyeti savunuyorum. 

Ben bu ülkeyi savunuyorum.

Bugün beni harcarlar, sustururlar; yarın sıra size gelir." açıklamasında bulundu.

Diamond Tema'nın yurt dışına çıkma kararı ve hakkında açılan soruşturma sosyal medyada geniş yankı uyandırdı. Takipçileri, Diamond Tema'ya yapılanların haksızlık olduğunu savunurken, bazı kesimler ise hakkında açılan soruşturmayı ve suçlamaları haklı buldu.

Editör: Süeda İlker