Geçtiğimiz günlerde Deniz Akkaya'nın kızıyla yaşadığı sorunlar gündemi hali meşgul etmişti. Akkaya, 15 yaşındaki kızı A.Ö’nün telefonunu almak istediği için A.Ö. tarafından şiddet uygulandığını, balkona kilitlendiğini ve polis çağırarak kurtulduğunu açıklamıştı. Bu olayların ses getirmesinin ardından Akkaya’nın kızı devlet korumasına alınmıştı. 15 yaşındaki A.Ö’nün babası Efe Önbilgin, kızının Sosyal Hizmetlerde Kurumu ya da annesinin yanında kalmasını istemediğini belirterek, Aile Mahkemesi’ne başvurarak velayet talebinde bulundu.

Akkka

A.Ö. BABASIYLA KALMAK İSTEDİ

Afra Saraçoğlu'na 'yeteneksiz' dedi! O yoruma annesinden tepki geldi Afra Saraçoğlu'na 'yeteneksiz' dedi! O yoruma annesinden tepki geldi

Talebi değerlendiren İstanbul 4. Aile Mahkemesi, A.Ö’nün babasına teslim edilmesine karar verdi. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından hazırlanan raporda, A.Ö’nün babası ile kalarak, eğitime babasının yanında devam etmek isaediğini söylediği belirtildi. Mahkeme, velayete ilişkin kararını ise tüm deliller toplandıktan sonra verecek.

Editör: Rengin Uğur