Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kazakistan ziyareti dönüşünde uçakta gazetecilerle bir araya gelerek Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) tarafından açıklanan haziran ayı enflasyon verilerini değerlendirdi ve ülkenin en büyük sorununun hayat pahalılığı olduğunu vurguladı. Erdoğan'ın açıklamalarına göre, enflasyonla mücadelede hedeflerinin başarılı olacağına inandığını ifade etti.

'HIZLANARAK DEVAM EDECEK'

Erdoğan, enflasyonda düşüş trendinin başladığını belirterek, "Enflasyonda düşüş daha yeni başladı. Hızlanarak devam edecek. Biz inanıyoruz. Bu hedefler başlangıçta iddialı görüntü ama hedefleri başaracağımıza gerçekten samimi bir şekilde inanıyoruz. Programımız çalışıyor. Başlangıçta program yok dediler, sonra bu program çalışmaz dediler, sonra para geliyor ama bu sıcak para dediler. Sürekli bir kulp, bir hata üzerinde yoğunlaşıyorlar. Tabii ki sorunlarımız var ama bu sorunları çözecek güçlü bir siyasi irade var. En büyük sorunumuz hayat pahalılığı. En adaletsiz vergi enflasyon." dedi.

TÜİK paylaştı: Yaşam maliyeti en ucuz 5 şehir belli oldu TÜİK paylaştı: Yaşam maliyeti en ucuz 5 şehir belli oldu

ASGARİ ÜCRETE ZAM GELECEK Mİ?

Cumhurbaşkanı, dar gelirli vatandaşlar ve asgari ücretlilere yönelik iyileştirme vaatlerini de paylaşırken şu ifadeleri kullandı:

"Dar gelirlilerimize, asgari ücretlimize, emeklilerimize yapacağımız en büyük iyilik popülizm yapmadan enflasyonu kalıcı bir şekilde tekrar tek haneye düşürmek. Vatandaşımızın kalıcı olarak refah seviyesini yükseltmek. İnşallah son çeyreğe girerken bu işi çözüme kavuşturmuş olarak Allah’ın izniyle gireceğiz."

Editör: Nesibe Göven Atalay