Çiftlik Bank davasında İstanbul Anadolu 6. Ağır Ceza Mahkemesi'ndeki duruşmaya tutuklu sanıklar Fatih Aydın ve Mehmet Aydın cezaevinden Ses ve Görüntü Bilişim Sistemi (SEGBİS) aracılığıyla katıldı. Duruşmada sanık avukatları da mahkeme salonunda hazır bulundu.

Vakıf üniversitelerinde ücretlere dev zam: Yeni rakamlar cep yakacak! Vakıf üniversitelerinde ücretlere dev zam: Yeni rakamlar cep yakacak!

‘DOLANDICILIK YAPMADIM’

Duruşmada söz alan Mehmet Aydın, bilirkişi raporuna göre şirketlerinin mal varlığının tüm mağdurların taleplerini fazlasıyla karşılayabileceğini söyledi.

Thumbs B C Eb72A08221C5147A6574F6Bef53F1587

Üç yıldır tutuklu olduğunu belirten Aydın, “Kendim teslim oldum. Tutuksuz yargılanma veya ev hapsine ayrılırsam mağdurların zararını gidermek istiyorum. Bilirkişi raporuna göre dolandırıcılık yapmadığım sabittir.” ifadelerini kullandı.

Fatih Aydın ise mahkemeye yaptığı savunmada, şirketlerin değerinin tespit edilerek mağdurların zararlarının giderilmesini ve tahliyesini talep etti.

Mehmet Aydın'ın avukatı da müvekkilinin dolandırıcılık kastıyla hareket etmediğini savunarak, şirketlerin değerlerinin mahkemece tespit edilmesi talebinde bulundu

TALEP REDDEDİLDİ

Bu talebi reddeden mahkeme, sanıklar Mehmet Aydın ve Fatih Aydın'ın tutukluluk hallerinin devamına karar vererek, dosyayı mütalaasını hazırlaması için duruşma savcısına gönderdi. Bu kararla birlikte, davanın seyrinde önemli bir aşamaya geçildi.

Kaynak: Anadolu Ajansı