A Milli Takım, EURO 2024 çeyrek final maçında Hollanda ile karşı karşıya geldi. Berlin’deki mücadelede ilk yarıyı 1-0 önde kapatan milli takım, 70 ve 76’ncı dakikalarda gelen peş peşe gollerle turnuvaya veda etti.

Barış Alper 1

Eski Hatay Gençlik ve Spor İl Müdürü Murat Gevrek, milli takım oyuncusu Barış Alper Yılmaz ile ilgili tepki çeken küfürlü paylaşım yaptı.

EURO 2024'te dev final: İspanya-İngiltere EURO 2024'te dev final: İspanya-İngiltere

Gevrek, X hesabından "#Montella 90 dakika boyunca yürüyen, mücadele etmeyen Barış Alper'i oyunda tutma nedenin nedir? Bütün çocuklarımız ölümüne mücadele ederken, Barış Alper Yılmaz .... belanı ....." ifadelerini kullandı.

Murat Gevrek Tweet

'2 MAYIS'TA GÖREVİ SONA ERDİ'

Gençlik ve Spor Bakanlığı, Gevrek'in sosyal medya hesabından yaptığı paylaşıma ilişkin, "Murat Gevrek’in, 02.05.2024 tarihinde Hatay Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü görevi sona ermiştir. Kendisi hakkında açıklamaları nedeniyle soruşturma açılmıştır" açıklamasında bulundu.

Açıklamada, "Bazı basın yayın organlarında yer alan ‘Hatay Gençlik ve Spor İl Müdürü’nün sosyal medya paylaşımları’ üzerine açıklama yapılması gereği duyulmuştur. A Milli Futbol Takımımızın, 2024 Avrupa Futbol Şampiyonası Çeyrek Finalinde Hollanda ile oynadığı maçın ardından sosyal medya hesabından açıklama yapan Murat Gevrek’in, 02.05.2024 tarihinde Hatay Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü görevi sona ermiştir. Kendisi hakkında açıklamaları nedeniyle soruşturma açılmıştır" denildi.

Editör: Dilan Kaya