Kültür ve Turizm Bakanlığına bağlı müze ve ören yerlerinin ziyaret saatleri, 2024 yılı turizm sezonu için yeniden revize edildi. Yeni düzenlemeyle, bazı müze ve ören yerleri gece saatleri kadar ziyaretçilere açık olacak.

15 HAZİRAN'DAN İTİBAREN GEÇERLİ OLACAK

Düzenlemeler çerçevesinde, Efes Ören Yeri gece 00.00'a kadar, Aspendos, Patara, Side ve Hierapolis Ören Yerleri ise 23.00'a kadar ziyaret edilebilecek. İstanbul Havalimanı Müzesi ve Galata Kulesi 23.00'a kadar, Ayasofya Tarih ve Deneyim Müzesi ile Bodrum Sualtı Arkeoloji Müzesi ise 22.00'a kadar açık olacak. Ayrıca, Perge, Phaselis, Olympos, Sagalassos, Laodikeia, Knidos, Zelve-Paşabağları ören yerleri ile Antalya Müzesi, İstanbul Arkeoloji Müzesi, Kız Kulesi, Türk ve İslam Eserleri Müzesi, Efes Müzesi ve Samsun Müzesi 21.00'a kadar ziyarete açık olacak. Bunun yanında, birçok müze ve ören yerinin ziyaret saatleri 19.00 ve 20.00'ye kadar uzatıldı.

Saadet Partisi'nin acı günü! Saadet Partisi'nin acı günü!

Güncellenmiş ziyaret saatleri, 15 Haziran 2024 tarihinden itibaren geçerli olacak. Bayram dönemleri için özel düzenlemeler de getirildi. Normalde bayramın birinci günü öğlene kadar kapalı olan müze ve ören yerleri, Kurban Bayramı'nın birinci günü de ziyaret edilebilecek.

Ayrıca, bayramın ikinci günü olan pazartesi günü de tüm müze ve ören yerleri açık olacak.

Kaynak: KARAR