Ticaret Bakanlığı tarafından yapılan açıklamaya göre, berber, kuaför ve güzellik salonlarının ülke genelinde haftanın bir günü kapalı olma uygulaması 1 Temmuz itibarıyla resmen yürürlüğe girdi. İşletmelerin belirlenen günlerde kapalı olmadığının tespiti halinde idari yaptırımların uygulanacağı bildirildi. 

SEKTÖR PAYDAŞLARININ TALEPLERİ DEĞERLENDİRİLDİ 

Bakanlıktan yapılan yazılı açıklamada, sektör paydaşlarından gelen talep ve önerilerin titizlikle değerlendirildiği belirtilerek, 18 Ağustos 2022 tarihinde alınan kararın anımsatıldığı belirtildi. Bu karar doğrultusunda, tüm berber, kuaför ve güzellik salonlarının haftanın bir günü kapalı olması gerektiği yönünde düzenleme yapılmıştı. 

UYGULAMA VE DENETİMLER BAŞLADI 

1 Temmuz itibarıyla yürürlüğe giren bu uygulama kapsamında, belirlenen günlerde kapalı olmayan işletmeler tespit edilirse, Ticaret Bakanlığı tarafından idari yaptırımlar uygulanacak.  

Malatya depreminden korkutan açıklama! Dr. Ramazan Demirtaş uyardı: Büyük depremlere dikkat! Malatya depreminden korkutan açıklama! Dr. Ramazan Demirtaş uyardı: Büyük depremlere dikkat!

Açıklamada şu ifadelere yer verildi: 

"Bu doğrultuda, berber, kuaför ve güzellik salonlarının ülke genelinde haftanın bir günü kapalı olması uygulaması 1 Temmuz itibarıyla yürürlüğe girecek ve bu işletmelerin valilikler tarafından belirlenen günlerde kapalı olmadığının tespiti halinde Bakanlığımızca idari yaptırım uygulanacaktır." 

Editör: Nesibe Göven Atalay