Kocaeli’de bir lisede öğrencilerin okul yönetimi tarafından 'uygusuz kıyafet' gerekçesiyle mezuniyet törenine alınmamasının yankıları sürüyor. Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, konuyla ilgili yeni bir açıklama yaparak, okul yönetimini savundu.

Malatya depreminden korkutan açıklama! Dr. Ramazan Demirtaş uyardı: Büyük depremlere dikkat! Malatya depreminden korkutan açıklama! Dr. Ramazan Demirtaş uyardı: Büyük depremlere dikkat!

'GEREKLİ İŞLEMLERİ YAPACAĞIZ'

Tekin'in açıklaması şöyle:

"Olayın başından itibaren incelemek lazım. Bizim 76 bin okulumuz var, ben üzüntü duyuyorum ve tartışmalar bu yöne evrildiği için huzursuzum. Maalesef medyada bu tür olaylar speküle edilerek veriliyor. Olayın başlangıç noktası, okul müdürü bir kontenjan veriyor öğrencilere. Bir kapasite doğrultusunda misafir ediliyor öğrenciler ve misafirleri mezuniyet töreninde. Öğrenciler fazla kişi ile geldiği için yaşanmış bir olay. İlçe milli eğitim müdürümüz hızlıca olay yerine geliyor ve problemi çözüp hızlıca öğrencilerin mezuniyet törenine katılmasını sağlıyor. Yaşanmasını arzu etmediğimiz bir olay. Gerekli işlemleri yapacağız."

Editör: Dilan Kaya