18 yıldır Kanal D ekranlarında yer alan ve kadrosunda Zafer Ergin, Özgür Ozan, İlker İnanoğlu, Ozan Çobanoğlu ile Şevket Çoruh'un kadrosunda yer aldığı Arka Sokaklar dizisinin yapımcısı Türker İnanoğlu, geçen yıl hastalığı ağırlaşınca projenin haklarını 42 bölümlüğüne Kanal D’nin iç yapımlar şirketi D Media‘ya devretmişti. 2 Nisan’da hayata veda eden İnanoğlu’nun mirasçıları İlker ve Zeynep İnanoğlu, bir sezon daha dizinin D Media tarafından çekilmesi için yapım şirketiyle anlaştı.

Dizinin 18. sezonunun son bölümü geçen cuma yayınlandı. Aynı gün dizinin 18 yıllık yönetmeni Orhan Oğuz bir veda açıklaması yaptı ve “Kamuya!! 18 yıl yönettiğim ‘Arka Sokaklar’ dizisinden ayrıldım. Oyuncularıma ve tüm ekip arkadaşlarıma teşekkür ederim” yazdı.

DİZİDE FORMAT DEĞİŞİKLİĞİ

Gazeteci Birsen Altuntaş, yeni sezonda Ozan ile Sinan Yurdakul kardeşlerin yazmaya devam edeceği diziden neden ayrıldığı merak konusu olan Orhan Oğuz’a ulaştı. Usta yönetmen, “Diziyi ben bırakmadım. Şaşkınlık içindeyim ve kırgınım. Toplantıya çağrıldım. Bana 18 yıl sonra dizide format değişikliğine gidileceği söylendi. Nedenini sormadım bile ve toplantıdan ayrıldım” dedi.

Afra Saraçoğlu'na 'yeteneksiz' dedi! O yoruma annesinden tepki geldi Afra Saraçoğlu'na 'yeteneksiz' dedi! O yoruma annesinden tepki geldi

19. sezon çekimlerinin ağustos ayının ilk haftası başlaması planlanan Arka Sokaklar’ın henüz yeni yönetmeninin belli olmadığı, Orhan Oğuz’a toplantıda süpervizörlük teklif edildiği ancak usta yönetmenin bu öneriye sıcak bakmadığı öğrenildi.

Editör: Dilan Kaya