9 günlük Kurban Bayramı tatilinde Türkiye'de en yoğun talebin yaşandığı Antalya'da uçak trafiğiyle arife günü rekoru kırıldı.

Meteoroloji'den 13 kent için uyarı: Gök gürültülü sağanak bekleniyor Meteoroloji'den 13 kent için uyarı: Gök gürültülü sağanak bekleniyor

Antalya'nın şehir girişleri ve otogarındaki yoğunluğun yanı sıra Antalya Havalimanı'nda bu yılın en yüksek hareketliliği yaşanıyor.

ARİFE GÜNÜNDE UÇAK TRAFİĞİ 1100'E ULAŞTI

Nüfusu 2,7 milyon olan Antalya'nın bayram nüfusunun yerli ve yabancı 1 milyonun üzerinde tatilciyle 4 milyona ulaşacağı açıklanırken, tüm güvenlik önlemleri ve hazırlıklar da buna göre planlandı.

Tatilcilerin 4-5 günlük planlar yaptığı Antalya'da en yoğun hareketlilik, havalimanında yaşanıyor. Arife günündeki uçak trafiği 1100 oldu.

DHMİ Antalya Başmüdürlüğü'nün koordinasyonunda bir taraftan inşaat çalışmaları devam ederken, havalimanında neredeyse dakikada 1 uçak iniş yapıyor veya havalanıyor.

Antalya Havalimanı'nda bir günde hizmet verilen yolcu sayısı da 200 bine ulaştı. Arife günündeki uçak ve yolcu trafiği, bu yılın şu ana kadarki en yüksek rakamları oldu. 

Kaynak: Anadolu Ajansı