Doluluk oranları düşüyor! İşte İstanbul'un barajlarında son durum… Doluluk oranları düşüyor! İşte İstanbul'un barajlarında son durum…

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın bazı fakülte, yüksekokul ve enstitülerin kapatılması ile yenilerinin kurulmasına dair kararı Resmi Gazete'de yayımlandı. 

19 FAKÜLTE KALDIRILDI

Buna göre, Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi'nde Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik Yüksekokulu, Karabük Üniversitesi'nde Hasan Doğan Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu ile İslami İlimler Fakültesi, Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi'nde Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu, Mersin Üniversitesi'nde İçel Sağlık Yüksekokulu, Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi'nde İslami İlimler Fakültesi kapatıldı.

14 FAKÜLTE, YÜKSEKOKUL VE ENSTİTÜ FAALİYETE AÇILDI

Yeni kurulan birimler arasında ise Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi'nde Turizm Fakültesi, Karabük Üniversitesi'nde Hasan Doğan Spor Bilimleri Fakültesi ve İlahiyat Fakültesi, Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi'nde Uygulamalı Bilimler Fakültesi, Konya Teknik Üniversitesi'nde Yabancı Diller Yüksekokulu, Mersin Üniversitesi'nde Sağlık Bilimleri Fakültesi ile Müzik ve Sahne Sanatları Fakültesi, Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi'nde İlahiyat Fakültesi, Ankara Üniversitesi'nde Yapay Zekâ Enstitüsü, Çankırı Karatekin Üniversitesi'nde Lisansüstü Eğitim Enstitüsü, Erciyes Üniversitesi'nde Aşı Araştırmaları ve Geliştirme Enstitüsü, İstanbul Ticaret Üniversitesi, MEF Üniversitesi ve Türk Hava Kurumu Üniversitesi'nde de Lisansüstü Eğitim Enstitüsü bulunuyor.

İKİ FAKÜLTEDE İSİM DEĞİŞİKLİĞİ

Öte yandan Karabük Üniversitesi'ndeki Başak Cengiz Mimarlık Fakültesi'nin adı Safranbolu Başak Cengiz Mimarlık Fakültesi olarak değiştirilirken, Necmettin Erbakan Üniversitesi'ndeki Veterinerlik Fakültesi'nin adı Veteriner Fakültesi olarak yeniden düzenlendi.

Kaynak: KARAR